Про що свідчить калюжа під авто

Будь-яка пляма під автомобілем може насторожити його власника. Найчастіше джерелом калюжі під машиною є кондиціонер (система клімат-контролю). Справа в тому, що під радіаторним випарником установлена спеціальна ванночка. Волога, що є у повітрі, при проходженні через цей радіатор конденсується, вода стікає у ванночку, а потім по спеціальній водовідвідній трубці — під автомобіль. Саме через це під час стоянки, коли кондиціонер не працює, а паморозь на радіаторі розтає, під автомобілем утворюється калюжа. Це нормально й не вимагає ніякого втручання.

Але якщо ви помітили під автомобілем якусь технічну рідину, то швидше за все, несправність вже себе проявила і пора звернутись в автосервіс. Проте не зайвим буде спочатку розібратись, яка саме рідина витікала, адже в агрегати автомобіля заливаються різні робочі рідини — тосол, мастила (моторне, трансмісійне), і витікати назовні вони можуть з різних причин.Коричнева або чорна масна калюжа

Скоріш за все, це може бути моторна олива. Якщо автомобіль дизельний, то колір калюжі темний. У бензинових, а особливо тих, що їздять і на газу, колір оливи світліший (коричневий). Якщо під вашим автомобілем така калюжа – перед запуском двигуна потрібно перевірити рівень оливи за допомогою щупа. Варто зазначити, що у деяких сучасних авто немає традиційного щупа і якщо рівень оливи нижчий за норму – загоряється попередження. Якщо рівень оливи нормальний, можна спокійно доїхати до автосервісу. Але затягувати з усуненням такої проблеми не можна ні в якому разі.

Світло-коричнева, червона або зелена масна калюжа

Мастило червоного кольору (ATF) використовують в автоматичних коробках передач та гідропідсилювачах керма. Якщо його давно не міняли, колір може бути темно-червоним і навіть коричневим. Старе мастило для класичних автоматів та гідропідсилювача керма має неприємний запах, який трохи скидається на запах тухлої рибини.

У механічних коробках зазвичай використовують оливу жовтого кольору, яка з часом стає коричневою. Вона також має дуже різкий і неприємний синтетичний запах (навіть нова). А ще вона значно густіша за моторну оливу.

Якщо ви помітили під авто таку калюжу – перевірте рівень рідини у гідропідсилювачі керма або у коробці передач (якщо є щуп). Якщо рівень у порядку і калюжа зовсім маленька - до місця ремонту доїхати можна. Якщо ні – викликайте евакуатор. Автоматична коробка з надто низьким рівнем мастила може дуже швидко “померти”.

Червона, зелена або синя масна калюжа

Якщо це не рідина з омивача скла (має спиртовий чи ароматичний запах), то це точно антифриз. Охолоджувальна рідина має сильно виражений нудотно-солодкий запах. Пам’ятайте, що відкривати кришку радіатора або розширювального бачка можна лише на холодному двигуні. Коли двигун гарячий, у системі є тиск близько однієї атмосфери та відкриття кришки заборонено.

Якщо витікає охолоджувальна рідина – двигун може дуже швидко перегрітись. Їхати навіть на невелику відстань не рекомендують. Краще викликати евакуатор, або взяти машину на буксир.

Жовта прозора калюжа

Зазвичай такі калюжі з’являються біля коліс, і якщо це не витівки сусідського собаки, то скоріш за все, витікає гальмівна рідина. При критичному падінні рівня гальмівної рідини на панель приладів виводиться попереджувальний сигнал. Якщо його немає, все-таки варто відкрити капот та перевірити рівень гальмівної рідини. Також можна при запущеному двигуні натиснути на педаль гальм – якщо вона провалюється, у гальмівній системі серйозна несправність. Звісно, їхати нікуди не можна. Хоча у всіх авто є два гальмівні контури, краще не ризикувати. Найкращим рішенням буде викликати евакуатор.

Щоб з’ясувати, що саме витікає, потрібно ретельно оглянути моторний відсік. А відрізнити пляму води від жирного масляного або зі специфічним запахом тосольного чи бензинового, напевно, зможе кожний.

Авторозбірки у Польщі
нтернет-магазин Power Auto займається доставкою автомобільних запчастин з Польщі. У нашому каталозі ви можете знайти сотні позицій для самих різних марок. Завдяки тому що ми безпосередньо працюємо з розбірками автомобілів з Польщі – в нашому каталозі завжди є вибір деталей на будь-який смак і гаманець.
Запчастини в хорошому стані за низькими цінами – це можливо
Для більшості автолюбителів рано чи пізно постає питання того, де ж шукати запчастини для їх автомобілів. Купуючи нові автомобілі або автомобілі останніх декількох років, власники рідко стикаються з проблемами, чого не можна сказати про любителів класики.
Вверх