Як правильно користуватись кондиціонером в жаркі дні, щоб не захворіти

Чи знаєте ви, що кожен другий водій неправильно використовує кондиціонер в машині?

Кондиціонер є відмінним подарунком для сучасних автомобілів і дуже корисним пристроєм при далеких поїздках в літню пору. Однак варто знати, як їм правильно користуватися, щоб потім не шкодувати.

На жаль, багато водіїв не мають уявлення, як правильно використовувати цю корисну опцію в машині. Чи знаєте ви, що неправильне використання системи кондиціонування повітря може привести до проблем зі здоров'ям як у водія, так і у пасажирів? Отже, що ж потрібно робити, щоб не захворіти від кондиціонера?

Не поспішайте відразу ж включати кондиціонер, як тільки ви сіли у свою машину. Після того як ви відкрили двері, визначте, чи тепло в салоні чи дуже задушливо і жарко. Це різні речі. Якщо ваша машина стояла в тіні, навіть в жаркий день в салоні може бути не дуже жарко. Так, тепло, але не жахливо жарко. У такій ситуації бажано швидше закрити двері, поки гаряче повітря з вулиці не потрапило в салон (особливо якщо в салоні прохолодніше, ніж зовні), включити кондиціонер і почати рух. Після включення кондиціонера обов'язково включіть режим рециркуляції повітря в салоні. Так кондиціонер швидше охолодить повітря в машині.

Що стосовно температури повітря (якщо ваша машина оснащена клімат-контролем), то в перші 2-3 хвилини після включення кондиціонера встановіть температуру трохи нижче, ніж температура навколишнього повітря. 

Пізніше, коли автоматична система кондиціонування зробить повітря в салоні комфортним, можете трохи збільшити різницю температури між вулицею і салоном машини. Проте, якщо ви часто хворієте, у вас слабкий імунітет і т. д., то краще тримайте температуру в салоні не набагато меншою температури навколишнього повітря. Чим менша різниця, тим менший ризик захворіти. Так, невелика різниця температур не сприятиме ідеальному комфорту в салоні, але здоров'я дорожче. Крім того, ви повинні пам'ятати, що при великій різниці температур ви навантажуєте компресор кондиціонера, що позначається на витраті палива. При невеликій різниці температури в салоні та на вулиці споживання палива при включеному кондиціонері виросте ненабагато.

Але ця порада по температурному режимі стосується тих автомобілів, які мають автоматичну систему кондиціонування повітря в салоні (клімат-контроль). Найгірше, коли машина оснащена звичайним кондиціонером з ручним управлінням. В цьому випадку в автовласника немає можливості встановити конкретну температуру. Особливо якщо повітря в салоні гарячіше за зовнішнє.

Власникам таких автомобілів не рекомендується включати кондиціонер відразу перед початком руху. Найкраще почати охолодження повітря в салоні звичайним чином, включивши систему вентиляції салону на максимальний режим. Після того як повітря в салоні стане прохолоднішим, включіть кондиціонер. В цьому випадку налаштуйте подачу повітря переважно в скло і в ноги, прибравши потоки повітря від обличчя та грудей.

В автомобілях з автоматичною системою кондиціонування повітря також бажано налаштувати вентиляційні решітки так, щоб охолоджене повітря не потрапляло в обличчя і груди. Попадання холодного повітря в груди й обличчя ви повинні уникати впродовж усієї поїздки.

Проїхавши з кондиціонером перші п'ять хвилин, не забудьте відключити режим рециркуляції повітря в салоні. Ще раз звертаємо увагу, що необхідно уникати великої різниці між температурою на вулиці і температурою в салоні.

Також майте на увазі, що при такій різниці температур ви ризикуєте отримати термічні опіки, коли вийдете з машини на відкрите літнє сонце. Пам'ятайте, що цілком комфортна температура в салоні навіть в дуже спекотні дні становить 22-24 градуси. Проте врахуйте, що якщо на вулиці +35 або ще вище, то встановлювати температуру у 22 градуси небезпечно через різницю температур на вулиці й в салоні. На жаль, про все це багато водіїв забувають, роблячи влітку зі своєї машини «холодильник».

Якщо Ви все-таки не втрималися і виставили нижчу температуру повітря в салоні, проїхавши більшу частину шляху з температурою в салоні набагато нижче, ніж температура на вулиці, то незадовго до кінця поїздки обов'язково підвищить температуру в салоні (не менше 25-26 градусів), щоб ваше тіло звикло до іншої температури, яка ближча до температури навколишнього повітря.

Авторозбірки у Польщі
нтернет-магазин Power Auto займається доставкою автомобільних запчастин з Польщі. У нашому каталозі ви можете знайти сотні позицій для самих різних марок. Завдяки тому що ми безпосередньо працюємо з розбірками автомобілів з Польщі – в нашому каталозі завжди є вибір деталей на будь-який смак і гаманець.
Запчастини в хорошому стані за низькими цінами – це можливо
Для більшості автолюбителів рано чи пізно постає питання того, де ж шукати запчастини для їх автомобілів. Купуючи нові автомобілі або автомобілі останніх декількох років, власники рідко стикаються з проблемами, чого не можна сказати про любителів класики.
Вверх